Obrázek

Časté dotazy


Kde vás najdu?

Fyzické sídlo se nachází v Domě tanečního umění v Braníku. Adresa:
Nadační fond a Institut Pavla Šmoka
Dům tanečního umění Praha
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Pokud nás chcete navštívit, domluvte si prosím schůzku s koordinátorkou projektu PhDr. Lucií Kocourkovou, ideálně e-mailem na kocourkova@institutpavlasmoka.cz

Jaké materiály jsou fyzicky dostupné?

V současnosti si můžete prohlédnout existující fotografie a většinu tištěných propagačních materiálů z období Baletu Praha, tedy z let 1964–1970. Další materiály budeme postupně inventarizovat a katalogizovat. Výběr z dosud zpracovaných najdete na stránkách Ballet Prague Heritage, nejjednudušší je listování sekcí Díla, kde se nachází abecední seznam choreografií.

Jsou možné absenční výpůjčky?

S ohledem na charakter achiválií to buhužel nebude možné, ale rádi vám individuálně materiály pro studijní nebo vědecké účely okopírujeme nebo naskenujeme.

Jak funguje videotéka?

Od podzimu 2022 bude v Domě tanečního umění v Institutu Pavla Šmoka připravena malá studovna, kde si budete moci spustit vybraná videa. Vzhledem k tomu, že technologie byly v 60. letech ještě velmi drahé, z éry Baletu Praha se téměř žádné materiály nedochovaly. I výběr videomateriálů z éry Pražského komorního baletu je až do doby, kdy se rozšířil digitální záznam, omezený. Materiály na videokazetách časem velmi trpí, ale možná právě to jim nakonec dodává další kouzlo.