nar. 28.03.1981

Ondřej Brousek

Hudební skladatel

Více

Biografie

Po studiu na hudebně-dramatickém oboru Konzervatoře v Praze začal působit v Divadle Na Fidlovačce jako herec, zanedlouho též jako skladatel, později i režisér. Vytvořil zde desítky rolí (např. Kristian v Cyranovi z Bergeracu, Thyl Ulenspiegel, Loupežník, Andrej ve Třech sestrách, Vévoda v Muži z LaMancha, Shapira aj.)

Je autorem hudby k pěti původním muzikálům: Carmen (2003), Kniha džungle (2007), Adéla ještě nevečeřela (2008), Marilyn – překrásné děcko (2013) a Nevěsta (2013). Jeho scénická hudba čítá kolem sedmdesáti kompozic psaných pro pražské i regionální české divadelní scény.

Od roku 2013 je členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil řadu důležitých rolí (Andri ve Frischově Andorře, Amadeus, Caligula, Peer Gynt, Revizor). Pro toto divadlo též aktivně komponuje.

Je také autorem hudby pro televizi a film, např. pro seriály Redakce, Horákovi, Kapitán Exner a filmy Micimutr, Láska je láska, O pokladech, Špunti na vodě, Vřesový trůn, Bez tváře aj.

Věnuje se též vážné hudbě, je autorem dvou symfonií, skladby Golden Age Rhapsody, symfonické básně a svity a spolupracuje s předními interprety a dirigenty (Jan Kučera, Epoque kvartet, SOČR, FOK, Janáčkova Filharmonie Ostrava, Karlovarský Symfonický Orchestr, Martinů Voices, Radek Baborák, Pavel Šporcl, Adam Plachetka, Tomáš Netopil, Marko Ivanovič, Tomáš Brauner a další).

Neméně podstatnou roli v Ondřejově hudebním životě hraje aranžování a instrumentace.

Od roku 1999 je členem kapely Monkey Business, která má na kontě devět alb, řadu důležitých cen a spolupracovala s vynikajícími umělci z Čech i světa.